Johnykovy stránky o všem možném a pro všechny !!!

Stahujte dle libosti! A zase se vraťte!!!

Návody do her

5star Free Lines

5star Free Lines

Návod byl napsán ve spolupráci s týmem Gax-oft, který se skládá z Miloše Bartoníčka "Pepa Shorny", Mary Šťastného "doctor_martenes14w" , Jary Páleníka "Kuzmič" a Bebety.

Obsah :

 1. Pravidla hr
 2. Popis baněk
 3. Skóre

1) Pravidla hry

Pravidla hry jsou neúprosná a švindlovat se vnich nedá. Hrací pole má rozměry 9 x 9 políček. Při začátku hry máte na hrací ploše 3 baňky. Při každém posunu nějaké baňky se vám objeví další tři baňky. Musíte je sdružovat do skupinek, buď vodorovných nebo svislých nebo uhlopříčných. Když dostanete pět nebo více baněk stejné barvy do jednoho zvýše uvedených linií, tak tato pětice nebo vícetice nadobro zmizí. Po pravé straně vaší obrazovky máte vánoční stromeček. Na tomto vánočním stromečku máte vždy pověšené tři baňky. Někdy se stane, že je tam více baněk stejné barvy, stím musíte počítat do dalšího tahu, protože je to skvělá příležitost, jak vytvořit pětici nebo vícetici. Nahoře nad tabulkou jsou různé údaje, které vás mohou zpočátku zmást. Ten první z leva znamená, jak dlouho už hru hrajete. Tento čas není celkový, že by vám sečítal časy, jak dlouho jste již tuto hru vminulosti hráli, ale je to čas aktuální hry. Měří se na sekundy, minuty a dokonce i na hodiny, což je velmi dlouhá doba na hraní hry a myslím, že už by vás to tak dlouho ani nebavilo. Jako další je tam číslo 12 a znamená kolikátí byste byli vtabulce, jak hrajete tak se toto číslo změnšuje a vy se posouváte vžebříčku nahoru. Jako další je tam ukazatel bodů, ten ale není nijak potřebný. A poslední ukazatel je nad stromečkem a ten ukazuje nejvyšší nahrané skóre. Za zmínku stojí nahlédnutí do tabulky nejlepších playerů.

2) Popis baněk

Ve hře je celkem 8 baněk a ty jsou :

 • Červená
 • Světle modrá
 • Tmavě modrá
 • Zelená
 • Žlutá
 • Oranžová
 • Fialová
 • Stříbrná s Ježíškem

Stříbrná s Ježíškem je v podstatě náhražka za jakoukoli baňku jiné barvy. Dalo by se říci, že je to nějaká bonusová baňka tzv. žolík.

3) Skóre

Tady je tabulka nejleších hráčů : 

 1. Isaac Newton 400 bodů
 2. Albert Eistein 362 bodů
 3. Euclid 328 bodů
 4. Napoleon 283 bodů
 5. Plato 250 bodů
 6. Julius Caesar 218 bodů
 7. Joseph Stalin 194 bodů
 8. Alexandr Veliký 164 bodů
 9. Thomas Edison 120 bodů
 10. Descartes 100 bodů

Nevíme, jestli jsou tyto tabulky udělány jen z recese, nebo jestli jsou to nějaké dějepisné tabulky. Je možné, že se tahle hra hrála někde na papíře a místo baněk měli třeba obarvené kamínky, které náhodně losovali z klobouku. Ale to je jen pouze má domněnka.

 
Stahujte dle libosti! A zase se vraťte!!!