Johnykovy stránky o všem možném a pro všechny !!!

Stahujte dle libosti! A zase se vraťte!!!

Fc Chelsea

Claude Makelele - 4

Claude Makelele - 4
Když hráči jako Zidane, Figo nebo Raúl řeknou, že je někdo nepostradatelný, měli byste jim věřit. Naštěstí pro Chelsea si Real Madrid neuvědomil přínos francouzského reprezentanta a ten přestoupil do Londýna pouhých 30 minut před koncem letního přestupního okna.

Nedává tolik gólů jako Raúl, neobehrává hráče jako Figo ani neposílá geniální přihrávky na útočníky jako Zidane. Takže proč je Claude Makelele tak ceněný? Odpovědí je práce, černá a tvrdá dřina uprostřed hřiště, kterou zajišťuje útočné výpady. V Chelsea je jeho role stejná, jen pozice v týmu a samozřejmě i plat je na odpovídající úrovni jeho kvalit.

Narodil se v Kongu, ale už ve čtyřech letech se stěhoval do adoptivní Francie. Prošel několika kluby a poté zamířil do španělské Celty Vigo, kde si jeho talentu všiml Real Madrid.

Tři roky na Bernabeu z něj udělali jednoho z nejrespektovanějších záložníků na světě. Byl také u dvou vítězství v La Primera Divisona a Champions League. Chelsea doufá, že ve svých výkonech bude pokračovat a vybojuje pro ni další vítězství.

Datum narození: 18.února 1973
Místo narození: Kinshasa, Demokratická Republika Kongo
Výška: 170 centimetrů
Váha: 65 kilogramů
Předchozí působiště: Stade Brest, FC Nantes, Olympique Marseille, Celta Vigo, Real Madrid CF
V klubu od: 30.srpna 2003
Cena: 16 milionů liber
Debut: 13.září 2003 - Tottenham Hotspur (liga, 4:2)
Žádné komentáře
 
Stahujte dle libosti! A zase se vraťte!!!