Johnykovy stránky o všem možném a pro všechny !!!

Stahujte dle libosti! A zase se vraťte!!!

Call of Duty

Asi před rokem jsem zde napsal článek o hře Medal Of Honor. To jsem ovšem ještě netušil co se stane s jeho vývojovým studiem. Odtrhla se od něj skupina klíčových lidí, aby založilo studio vlastní. Kdo ví proč to udělali - jestli se jim nelíbilo prostředí nebo jim nestačil příjem. Jisté však je, že v novém studiu dloho nezaháleli a hned se pustili do hry Call Of Duty. Jaká však tato hra je? Není to jen hrůzný odvar předchozího Medala? Popravdě musím říct, že je to zčásti pravda. Samozřejmě, že COD musela být ovlivněna Medalem, když ji tvořili stejní lidé. Rozhodně ale není pravda, že by to byl Medalův hrůzný odvar. Spíše bych na ní nahlížel jako na takový neoficiální datadisk.

A teď se vlastně dostávám k tomu o co tam jde. Nemyslím si, že by se zde mohl najít někdo, kdo o Medalu nebo Cod ještě nikdy neslyšel, ale i přesto: Jedná se o klasický akční first-person shooter, zařazený do prostředí evropské Druhé světové války. Vtělíme se zde postupně do těl 3 spojenckých vojáků a vyloděni v oblastech nejslavnějších operací a bitev, s puškou či samopalem v rukou, jdeme nahánět Fritzky. Ano - zajímavostí, či inovací je, že nepracujeme pouze v osobě jednoho vojáka, ale zahrajeme si postupně za zástupce všech tří spojeneckých mocností. Tzn. za Američany, Brity a Rusy (v tomto pořadí). Obtížnost hry se sice postupně zvyšuje, nicméně vše je nastavené tak, aby i Stalingradská jatka mohla být zvládnuta. Tím pádem, problém s hratelností v tomto směru neexistuje. Budete procházet celkem snadno. Někomu to možná bude vadit, ale já osobně nesnáším hry, kdy se zadrhnete na jednom místě a nemůžete dál, aniž byste to 30x opakovali. To pak už zavání vztekem a později nudou - což by asi mělo být to poslední co dobrá hra evokuje (Je tam jeden takový moment. Po vylodění ve Stalingradu přes Volhu budete muset dělat jednomu ruskému sniperovi volavku, aby mohl v klidu oddělat kulometčíky nahoře - a to naloadujete vícekrát. Ale je to JEDEN případ).

Oproti Medalu je v COD zabudovaná ještě jedna novinka, známá dříve např. z Vietcongu. A to možnost podívat se u každé zbraně pěkně přes zaměřovací kohoutek, jak byste to ostatně asi udělali doopravdy. U takových pušek jako je M1 Garand to shledáte jako pomůcku k nedocenění. A třeba i u Thompsona nebo MP30 se o hodně zlepší přesnost střelby. Najdete v COD i vylepšený radar, který vám přesně ukazuje pozici objectives, ke kterým máte doklusat a i polohu ostatních spojeneckých vojáků. To je užitečné hlavně v multiplayeru. Ještě sem se asi nezmínil o vlastní konkrétnější náplni misí. Když začínáte jako Amík tak samozřejmě u vylodění v Normandii. Omahu beach už použil Medal (a znamenitě), tudiž tady vás vyhodí z letadla v noci na 6. června 1944 (Snad proboha nejste tak tupí, že nevíte co se ten den stalo :-). Zase prolezete Bocage, pobojujete si s několika skopčáckýma pevnůstkama - no prostě klasika. Pak najednou hrajete za Brita. To hrajete zase 6.6 1944 akorát někde jinde. Zajímavá je mise, během které budete chránit jeden most (taky jak vystřižené z Vojáka Ryana) a mise ve které se v přestrojení nalodíte na německý křižník a všechny je tam vybijete. Za Rusy začínáte v už zmíněném Stalingradu a postupně se probojováváte až k poslední misi. Tj. k vyvěšení "skvostné" Sovětské vlajky na střeše Reichstagu (zatímco Jednokulník si už hoví spálený v bunkru pod ním ... hihi).

Obecně bych řekl, že náplň hry je velmi kvalitní, mapy moc pěkně a reálně zpracované. Snad jen ta grafika není tak úplně revoluční. Používá se stále Guake 3 engine, jako ještě i u Medalu. Na druhou stranu je vskutku postačující a zatraceně realistická. Možná, že by jen všichni němci nemuseli mít pár stejnejch ksichtů, jako i ostatní strany. Vzhledem k onomu enginu, vám to poběží i na strojích jen o něco lepších, než na kterých normálně běžel Quake 3. Zvukově je COD na tom úplně normálně, spíše ovšem lépe. A co mulťas? Je tam a je dobrý. Nabízí několik map, na kterých můžete klasicky hrát nejrůznější druhy online války. Deadmatch, Team Deadmatch, Search and destroy, Capture the Flag, Retrieval, Behind Enemy Lines atd. Mě osobně dávají smysl jen mody kdy se hraje na týmy, protože např. v Deadmatchi, kde zabíjíte každého na potkání, ať vypadá jako Rus či Němec, fungujete jenom jako bezduchý automat na zabíjení a úpně mrháte ruzumem a historickou pravdou. Existuje spousta serverů, ale skoro k žádnému z nich se nepřipojíte, pokud máte okopírovanou hru (checkuje to cd-key). To pak musíte hledat klíčové slovíčko Patched a podobně. Já však ale hraju přes Gamezone.cz, jakožto perfektní českou gamingovou službu - protože zde hrají pouze češi a servery mají skvělé pingy. Jen tak mimochodem tam taky mají vypnutý ten checking CD-KEYe (Ale tím vůbec nechci říct, že bych snad zrovna já používal nelegální kopii CODu... ).

Závěrem. Snad se zdálo, jako bych celou Call Of Duty jen bezmezně chválil a vůbec se nezmínil o nějakých negativních aspektech. Chválil jsem ji jenom proto, protože je to pařba opravdu dobrá, kterou pro pár drobných chybiček nestojí za to vůbec jak kritizovat. Je jasan, že už většina z vás čitatelů CODa znáte a nejspíš i paříte. Ale jestli ne, tak doufám, že jsem vás aspoň dobře navnadil, aby jste si šli CODa pěkně "koupit".

Kampaň za Američany


- Training
- Pathfinder
- Burnville
- Dawnville
- Carride
- Brecourt
- Chateau
- PoW Camp

Kampaň za Brity


- Pegasus Night
- Pegasus Day
- Dam
- Truckride
- Airfield
- Ship

Kampaň za Rusy


- Stalingrad
- Redsquare
- Trainstation
- Sewer
- Pavlov
- Factory
- Railyard
- Tankdrivecountry
- Tankdrivetown
Posledni komentare
28.04.2007 14:11:00: OFICIÁLNÍ TRAILER KE CALL OF DUTY 4!!!!! A VIDEO KE STAŽENÍ..... http://www.cod.hodnoceniher.cz/...

Multiplayerové Módy


- Deathmatch
- Team Deathmatch
- Capture the Flag
- Headquarters
- Search and Destroy
- Squad Warfare

Multiplayerové Mapy


- mp_breakout
- mp_brecourt
- mp_burgundy
- mp_carentan
- mp_dawnville
- mp_decoy
- mp_downtown
- mp_farmhouse
- mp_leningrad
- mp_matmata
- mp_railyard
- mp_toujane
- mp_trainstation

Patch 1.2
- mp_harbor
- mp_rhine

MINIMÁLNÍ KONFIGURACE

Pentium® III 700 nebo Athlon™processor nebo vyšší
128MB RAM
8x rychlostní CD-ROM jednotka (1200KB/sec trvalá přenosová rychlost) a ovladače
181MB nekomprimovaného volného prostoru na disku (plus 200MB pro Windows)
DirectX® 9.0a kompatibilní 16-ti bitová zvuková karta a ovladače
Windows® 98/98SE/ME/2000/XP kompatibilní myš, klávesnice a ovladače

DOPORUČENÁ KONFIGURACE

Pentium® III 1000 or Athlon™processor nebo vyšší
Graphics NVidia Geforce/ FX or Ati Radeon = 128 mb nebo vyšší
256MB RAM
52x rychlostní CD-ROM jednotka
DirectX® 9.0a kompatibilní 16-ti bitová zvuková karta a ovladače
Windows® 98/98SE/ME/2000/XP kompatibilní myš, klávesnice a ovladače
Klikněte pravym tlačítkem myši na ikonku Call of Duty Single player, dejte Vlastnosti a do kolonky Cíl napište, za to co tam máte tento text:
+set thereisacow 1337 +set developer 1 +set sv_cheats 1 +set monkeytoy 0"

Př.: "C:\Program Files\Call of Duty\CoDSP.exe"+set thereisacow 1337 +set developer 1 +set sv_cheats 1 +set monkeytoy 0"

Potom ve hře zapněte konzoli klávesou [~] (pod Esc) a napište následující kód :

god                                  - nesmrtelnost
notarget                          - nepřátelé nebudou po tobě střílet
noclip                              - procházení stěnami
give jméno_předmětu - dostanete daný předmět
give health                      - plné zdraví
give all                             - přidá všechny předměty
give ammo                     - přidá munici
debug 1                          - zapne debugovací mód (0 vypne)
developer 1                    - zapne developer mód (0 vypne)
ufo                                    - létání
jumptonode                    - teleportuje tě na specifikované místo na mapě
kill                                     - sebevražda
map jméno_mapy        - nahraje zadanou mapu

-Potvrďte Enterem
Posledni komentare
15.08.2007 22:53:52: Př.: "C:\Program Files\Call of Duty\CoDSP.exe" +set thereisacow 1337 +set developer 1 +set sv_cheats...
15.08.2007 22:52:44: musis dat pred +set mezeru kdyz to kopirujez za ten cil.snad na to prijdes.mne to jde a diky moc za ...
22.02.2007 17:37:12: smiley${1}
03.02.2007 15:23:59: chlape nevím čím to je ale po zadání cíle se my oběví že název "F:\Program Files\Call of Duty\CoDSP....
název    velikost   
  Čeština

[16,8 MB]

Překlád Do hry Call of Duty. Autor Neo.

 

 
Stahujte dle libosti! A zase se vraťte!!!